O mnie

Z wykształcenia jestem filologiem polskim i logopedą. W 2013 roku ukończyłam specjalizację z neurologopedii klinicznej na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od tego czasu, oprócz terapii zaburzeń artykulacji oraz pracy z osobami jąkającymi się, zajmuję się usprawnianiem mowy m.in. u pacjentów z uszkodzeniami neurologicznymi o typie afazji i dysartrii.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam od 2009 roku, pracując w placówkach przedszkolnych jako logopeda. W ostatnim czasie były to: Publiczne Przedszkole nr 18 w Opolu oraz przedszkole Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia.  Staż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na Oddziałach Laryngologii i Neurologii umożliwił mi kontakt z szerokim gronem pacjentów – zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi, o różnych zaburzeniach komunikacyjnych.

Równolegle, od 2010 roku byłam związana zawodowo z Liceum Ogólnokształcącym nr II w Opolu oraz mieszczącym się przy nim Publicznym Gimnazjum nr 10. Praca w tak dużej placówce umożliwiła mi kontakt z młodzieżą na różnych etapach kształcenia. Oprócz zajęć dydaktycznych, pracuję także indywidualnie – z uczniami zdolnymi, przygotowującymi się do rozmaitych konkursów, pod kątem merytorycznym i z emisji głosu; prowadzę zajęcia wyrównawcze dla osób z trudnościami edukacyjnymi, dyslektykami oraz z obcokrajowcami.

Praktyka filologa i neurologopedy zaowocowała prowadzeniem wykładów na studiach podyplomowych z neurologopedii w tematyce: Neurolingwistyczne konteksty zaburzeń mowy.

Obecnie pracuję indywidualnie, w gabinecie, który tworzę w oparciu o własne doświadczenia i wartości, które są mi bliskie.

Doświadczenia z pracy z młodzieżą wykorzystuję w swojej praktyce logopedycznej, choćby podczas zajęć z dyslektykami.  I odwrotnie – jako logopeda rozumiem obawy i dyskomfort uczniów, którzy mocno przeżywają swoje trudności podczas lekcji i w kontaktach z rówieśnikami. Wiedza z obu dziedzin wzajemnie się uzupełnia i umożliwia wyjście naprzeciw potrzebom osób, z którymi pracuję.